Berivan Canbolat ve Deniz Türkan aynı sahnede

Geleneksel ezgilere, deyişlere ve halk türkülerine özgün bir yorum getiren iki müzisyen Berivan Canbolat ve Deniz Türkan İzmir ve İstanbul’da müzikseverlerle buluşacak. İkili, 20 Aralık günü 20.00’de İzmir-Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde, 28 Aralık’ta ise 20.30’da Şişli-Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde sahne alacak.  

İzmir konseri için biletler biletix’ten, İstanbul konseri içinse Erdal Erzincan Müzik kursu ve 05062531435 numaralı telefondan temin edilebilir.

BERİVAN CANBOLAT, ANADOLU EZGİLERİNİ KÜÇÜK YAŞLARDAN BERİ İCRA EDİYOR

Bağlama çalmayı çok küçük yaşta annesi Cevahir Canbolat’tan usta-çırak ilişkisi ile öğrenen Müzisyen Berivan Canbolat, ilk sahne performansını çocuk yaşta gerçekleştirdi. Solo konserlerinin yanı sıra birçok müzisyenle sahne aldı, albüm çalışmalarına katkı sundu. Devlet Tiyatroları’nda ve TRT’de konuk bağlama sanatçısı olarak görev aldı.

Türkiye’de alevi toplumunun ilgiyle takip ettiği Canbolat, uluslararası turnelerde ve workshop’larda Anadolu ezgilerini icra etmeye ve aktarmaya devam ediyor. 2011 yılından itibaren ustalarından edindiği birikimi paylaşmak adına birçok müzik merkezinde bağlama dersleri veren Canbolat, Frankfurt’ta ve Hessen eyaletinde bağlama eğitmenliği yapmaya devam ediyor.

DENİZ TÜRKAN, GELENEKSEL VE MODERN MÜZİĞİ BİR ARAYA GETİRİYOR

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim alan Müzisyen Deniz Türkan, çeşitli sanatçı ve müzik gruplarıyla yaptığı çalışmaların yanı sıra Türkiye ve uluslararası alanda pek çok konser ve festivalde sahne aldı. Çok sayıda albüme bağlama, vokal ve düzenlemeleriyle katkıda bulundu. Arif Sağ Müzik Okulu’nda uzun yıllar bağlama ve şan dersleri verdi.

Geleneksel ve modern tınıları bir araya getiren Deniz Türkan, Kalan Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşan ilk solo albümü “Üryan”da Pir Sultan, Şah Hatayi, Fuzulî, Karacaoğlan, Dertli, Nesimi Çimen, Rehberi, Kul Hüseyin gibi aşık ve ozanların eserlerini yorumladı. Türkan’ın uzun erimli çalışmalarının ürünü olan bu albümde, halk ezgileri, deyişler, semahlar farklı düzenlemelerle bir araya geldi.

Biryol

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir