Ozan Mem’in Yeni Tekli Çalışması ‘XAYİN YAR’ Yayında

Müziğe ne zaman başladınız?

Mehmet Latif Boksör (Ozan Mem),: Müziğe yaklaşık on beş, yirmi yıl önce başladım. Başlangıçta ufak ufak, inşaatlarda çalışırken veya yolculuk yaparken bile içimden şarkı söylemeyi seviyordum. Daha sonra şarkı söylemeye olan ilgim arttı ve bu işi daha profesyonel bir şekilde yapmak için çaba sarf etmeye başladım. Şarkıları ezberlemeye başladım ve hayatımı müziğe daha fazla adadım. İlk profesyonel adımımı atan şarkım Kürtçe bir eserdi; bir ayrılık hikayesini anlatıyordu. Bir kadının ihanet ederek çocuklarını terk etmesi ve ardından eşi ve çocuklarıyla kötü davranarak onlara zulmetmesi gibi duygusal bir konuyu işliyordu. Sözleri tamamen bana ait olan bu şarkı ile müziği profesyonel bir düzeye taşıdık. Klip çekimi fikri de bu noktada gündeme geldi.

Soru: Peki, bu klibi ne zaman çekmeyi planladınız?

Mehmet Latif Boksör (Ozan Mem),: Bu klibi yaklaşık dört yıl önce yazmıştım. Ancak şarkının profesyonel bir şekilde hayatıma katılması biraz zaman aldı. Daha sonra dört yıl boyunca üzerinde çalıştım ve sonunda klibini çekmeye karar verdim. Klibi yaklaşık bir buçuk ay önce çekmeye başladık. Amacımız, müziğimizle insanların daha fazla tanıyacağı, anlayacağı ve benimseyeceği bir eser ortaya koymaktı. Böylece klip çekimini gerçekleştirdik ve sonuçtan memnun kaldık.

Soru: Şarkıda neden Kürtçe’yi tercih ettiniz?

Mehmet Latif Boksör (Ozan Mem),: Aslında bu şarkıyı ilk olarak Türkçe yazmıştım. Şarkının adı “Hain” zaten hem Türkçe hem de Kürtçe aynı. Şarkıyı yaklaşık iki üç ay sonra Türkçe olarak da yayınlamayı düşünüyoruz. Ancak şarkıyı önce Kürtçe olarak çıkardım. Bunun nedeni, Kürtçenin ana dilim olması ve bu dilde daha içten ve duygulu bir şekilde şarkı söylememdir. Sesim bu dile daha yatkın olduğu için ilk olarak Kürtçe olarak seslendirdim. Ancak ilerleyen dönemde Türkçe versiyonunu da hazırlamayı planlıyoruz.

Mehmet Latif Boksör (Ozan Mem), 28 Kasım 1987’de Ağrı Patnos’ta doğdu. İlk ve ortaöğretimi Ağrı Patnos’ta okuyan Boksör, Lise’yi Mersinde okudu. Askerlik Görevini Çanakkale’de yaptıktan sonra, inşaat sektöründe hizmet vermeye başladı. Bucak ve Antalya bölgesinde yaşayan Mehmet Latif Boksör (Ozan Mem) , yıllarca amatör olarak söylediği şarkıları artık profesyonel olarak söylemek için yaklaşık 5-6 önce girişimlere başladı. İlk single’ını da 31 Ağustos 2023 Perşembe günü Eşik Production etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir