İngiltere Alevi Kültür Merkezi 30. Yılını Büyük Bir Etkinlikle Kutluyor!

İngiltere’de Alevi topluluğunun sesi olan İngiltere Alevi Kültür Merkezi (İAKM), 30. kuruluş yılını büyük bir etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. Etkinlik, 9 Aralık 2023 Cumartesi günü Wood Green’de bulunan Dominion Centre’da gerçekleştirilecek.

Bu özel gece, Alevilik öğretisinin sevgi, barış, kadın-erkek eşitliği ve doğaya saygı gibi değerlerini sanatın diliyle anlatmayı hedefliyor. Etkinlikte, Alevilik’in Ozan geleneğiyle dile getirdiği hümanist öğretisinin yanı sıra, İngiltere’deki göçmenlerin hikayelerini, kültürel mirasını ve deneyimlerini sanat aracılığıyla aktarmak da planlanıyor.

Etkinlikte; Belgin Çetin, Cihan Çelik, Dertli Divani gibi birçok değerli sanatçı sahne alacak. Ayrıca etkinlikte orkestra, dans grupları ve hikaye anlatıcıları da yer alarak geceye renk katacak.

Etkinliğin yazarı ve yönetmeni olan Necati Şahin’in liderliğinde hazırlanan bu özel geceye katılmak isteyenler, biletlerini Cemevi’nden ya da online olarak temin edebilirler.

Bir 2 kişi ve şunu diyen bir yazı '3 YIL SEMAHA DURDUK İNGİLTERE ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ VE CEMEVİ 9TH DEC 2023 Saturday at 5pm DOMINION CENTRE 9 The Broadway Wood Green, N22 6DS Catntns Duugt Artists: Belgin Çetin Cihan Çelik Dertli Divani Dodan Gülseven Medar Paul Seher Ağbaba Suna Alan Vedat Yıldırım Orchestra: Başer Bakır. Dursuncan Yapıcı Jömert Jomy Levent Canen Serkan Çakmak Suat Karakuş İAKM Dance Groups .Story Tellers: Berrin Çelik. Cabbar Baba Uğur Boran Writer Director: Şahin Coordinator: Burçin Yılmaz Cemevi 020 3887 3551 Contact: Online Ticket' görseli olabilir

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir