MAHALLENİN TEK ULAŞIM KÖPRÜSÜ DE YIKILDI!

Adıyaman’da köprünün çökmesiyle 20 köy mağdur oldu: ‘Öğrenci servisleri nereden geçiyor’

Adıyaman’da Çat Köprüsü bir kamyonun geçişi sırasında çöktü. 20 köy ve mezra ulaşım sorunu yaşamaya başladı. Yöre halkı köprünün uzun süredir hasarlı olduğunun bilindiğini anlattı.

Adıyaman’ın Yaylakonak beldesindeki Çat Köprüsü dün (19 Ekim) Yaylakonak Belediyesi’ne ait kamyonun geçişi sırasında çöktü. Sürücü Mehmet Soyoğlu olayı yara almadan atlattı. Köprünün çökmesi nedeniyle 20 köy ve mezra ulaşım sorunu yaşamaya başladı.

‘HASARLI OLDUĞU BİLİNMESİNE RAĞMEN KULLANILIYORDU’

Yaylakonak Beldesinde yaşayan Halil Taşkaynatan, “Köprü yaklaşık 20 önce Yaylakonak Belediyesi tarafından yapılmış. Köprünün bir şeridi özel idare kamyonunun geçişi sırasında çökmüş, sürücü yaralanmıştı. Bu köprü Çat Mahallesi ve civar köyleri Adıyaman’a, Yolyanı ile Yaylakonak’ı birbirine bağlıyor. Köprünün üzerinde ‘ağır tonajlı araçlar geçemez’ yazıyor. Köprünün hasarlı olduğunu herkes bilmesine rağmen 20 yıldır kullanılıyordu. Adıyaman Valimizin yardım etmesini istiyoruz” dedi.

‘YAĞMURDA, KARDA ÖĞRENCİLER OKULA GİDEMEYECEK’

Çat Mahallesi Muhtarı Hasan Yaşar da “Bu köprüden günlük öğrenci servisleri geçiyordu. Şimdi Çat Deresine yol yaptık, servisler suyun içinden geçerek çocukları okula götürüyor. Yağmurda, karda, sular yükselirse bu çocuklar okula gidemeyecek” diye konuştu.

‘BİR AN ÖNCE YAPILMASINI İSTİYORUZ’

Köprünün yıkılmasıyla yaklaşık 20 köyün mağdur olduğunu vurgulayan Yaşar, “Köprü hasarlı ama 20 yıldır bu köprü ile idare ediyoruz. Adıyaman merkez köyleri, Yaylakonak Çat, Altın Mahallesi ile beraber yaklaşık 20 köyü Adıyaman’a bağlayan bir yoldu. Köprü çöktüğü için vatandaşlar çok daha uzun bir yolu kullanmak zorunda kaldı. Bir an önce köprünün yapılmasını istiyoruz” dedi.

Mehmet MENEKŞE/ Artı Gerçek

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir